СОЛЗИ РАДОСНИЦИ! МАКЕДОНСКИТЕ ОДБОЈКАРИ ЗА ПРВ ПАТ НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО! (ФОТО+ВИДЕО)

Синоќа во Кале се случи историја! Македонските одбојкари ја совладаа Унгарија со 3-0 за прво Европско првенство од нашата самостојност!

Со оваа победа тие го задржаа второто место во групата и како петта најдобро второ пласирана селекција од сите во квалификациите го добија своето заслужено место меѓу најдобрите во Европа!

Во прилог сите квалификувани тимови за претстојното Европско првенство.

Во продолжение погледнете ги најубавите и најемотивните фотографии и видеа од синоќешната победа.

Фотографиите се превземени од ekipa.mk

 


About

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *