ШТО НАУЧИЛ ФЛАВИО БРИАТОРЕ ОД МИХАЕЛ ШУМАХЕР? (ВИДЕО)

Во третата епизода од серијалот на Нико Розберг под наслов “Beyond Victory” гостин е Флавио Бриаторе. Тој зборува за успесите со Рено и Бенетон своевремено, како и за големите искуства со поранешните Формула 1 шампиони Михаел Шумахер и Фернандо Алонсо.

About

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *