МАГАЗИН

ДНК СО НОВА ПЕСНА – “КОГА БИ ЗНАЕЛА СЕ” (ВИДЕО)

ДНК во свој стил со посебна новогодишна и божиќна честитка за сите свои фанови, пријатели и вљубеници во модерниот звук. Тие објавија нова песна со наслов „Кога би знаела се“. Композицијата веќе очекувано е на проверениот тандем – Панчо и Лазар Цветковски, односно музиката е заедничка, текстот е на Панчо, додека аранжманот е дело на…

JAZZNA JAAZ QUARTET СО КОНЦЕРТ ВО КАВАДАРЦИ!

Со почеток од 20 часот во Домот на културата ,,Иван Мазов – Климе“ во Кавадарци официјално ќе биде затворена традиционалната манифестација ,,Кавадаречка културна есен 2018“.Манифестацијата донесе четириесетина културни и уметнички настани, исклучително добро посетени и тоа театарски претстави (премиери и гостувачки) концерти на блуз, џез и класична музика, ликовни и фотографски изложби, промоции на книги…

“НОКАУТ„ СО НОВ АКУСТИЧЕН АЛБУМ!

Групата НОКАУТ заедно со Игор Џамбазов и Гуру Харе ќе снимаат нов акустичен албум. Сите Вие може да бидете дел од прекрасната атмосфера која ќе се одвива во живо на 26ти декември 2018, во Skopje Marriott Hotel, во 21:00 часот. НОКАУТ на социјалните мрежи објавија покана која гласи: “Со огромно задоволство ве покануваме да бидете…

ВИКТОРИА ЛОБА СО ПРВ СТУДИСКИ АЛБУМ – “НОВ СВЕТ”!

Популарната поп пејачка Викторија Лоба ги покани своите фанови на промоцијата на нејзиниот прв студиски албум која ќе се одржи во ресторан FOUR во понеделник во 19 часот. Викторија Лоба е родена во Таганрог, Ростов, Русија на 17 октомври 1988 година. На свои 8 години, со семејството се преселува во Скопје. Таа се појави на…

ЗОШТО KuponGo И КАКО ФУНКЦИОНИРА!

  У.В. : Кои се KuponGo?      Па, ние сме среќни луѓе кои на забавен начин сакаат да воведат нов интересен начин на купување, а притоа грижејќи се да не се плаќа целосната цена. Секој додаваше идеи за како да воведеме ведрина на начин да направиме спој на моментално најактуелните алатки со кои луѓето се релаксираат,…

УБАВИ ВЕСТИ СО АЛЕКСАНДРА ЈАНЕВА! (ИНТЕРВЈУ)

  Миленичката на македонската публика Александра Јанева во разговор со нашиот тим ни ги откри нејзините УБАВИ ВЕСТИ и дел од нејзините идни планови. Во прилог прочитајте со што ќе не изненади. У.В: Како тече еден Ваш обичен работен ден, која е Вашата дневна рутина? На нозе сум околу 9, 10 сабајле, но можам да…

TOП 10 ТУРИСТИЧКИ ДЕСТИНАЦИИ ЗА 2019ТА ГОДИНА!

МЕКСИКО СИТИ Во Мексико Сити вкусете ги оригиналните вкусови на царската пченка. Не е тешко да се најде топла, свежа тортилја во Мексико Сити. Овие тортили се направени од обработено пченкарно брашно. Меѓутоа, растечкото движење во главниот град на Мексико од 22 милиони се фокусира на заживување на земјиштето со староседелски видови со пченка и…

НОВАТА КРАЛИЦА НА ТЕНИСОТ – КАМИЛА ЏОРЏИ (ФОТО + ВИДЕО)

Камила Џорџи е родена 1991 година во Италија. Таа го направи своето највисоко меѓународно тениско деби во 2006 година . По освојувањето на нејзината прва титула на ИТФ во 2009 година, таа го направи своето прво деби на WTA Tour на Вимблдон во 2011 година. По нејзиниот успешен настап на шампионатот, таа се искачи на…

УБАВИ ВЕСТИ СО “ДУПЕР”! (ИНТЕРВЈУ)

Овие дечки се тотално НАШ ТИП, тие ИМААТ ТЕЛА ЗА НА ТЕЛЕВИЗИЈА и одлично се снаоѓаат со тоа. “Не сум твојт тип” и “Тело за на TV” песните кои се најдоа на македонската топ листа и имаат одлична слушаност. “ДУПЕР” се нашите нови супер дечки. УВ: Вие сте едно ново прекрасно освежување за македонската сцена.…

2BE ДЕБИТИРА СО “100 ПЕСНИ” НА МАКЕДОНСКАТА СЦЕНА! (ВИДЕО)

Скопскиот поп-рок бенд 2Be дебитира на македонската музичка сцена со “100 песни”. Комплетен автор на нивниот прв сингл е Ѓорги Крстевски и неговата продукција “KM Entertairment”. Спотот за песната е снимен со техниката “ОNE TAKE” и е меѓу првите такви видео записи во Македонија. “Веќе подолго време работиме на наша авторска музика, но не беше…