СПОРТ

“ФАН ЗОНА” ВАРДАР ПРЕД НАТПРЕВАРОТ СО БАРСЕЛОНА!

Во недела во 17 часот во СЦ “Јане Сандански” ќе се одигра ракометниот натпревар помеѓу нашиот првак Вардар и Барселона. Овој натпревар е прогласен за “натпревар на неделата” од европската ракомента федерација поради квалитетот и историјата на двете екипи во последната деценија. Два часа порано на платото пред СЦ „Јане Сандански“ ќе има организирано фан…

СКОК НА ЛИНА ЃОРЧЕСКА ЗА 62 МЕСТА НА ВТА!

Лина Ѓорческа полека, но сигурно се враќа на турнирите и бележи успешни резултати и со тоа го подбрува рангот на ВТА листата. Повредата (од септември минатата година) и влијаеше со повеќе месечна пауза и тоа резултираше со пад на ранг листата. Ѓорческа на денешната објавена листа се наоѓа на 424 место со 85 поени и има…