Tag: албум

“НОКАУТ„ СО НОВ АКУСТИЧЕН АЛБУМ!

Групата НОКАУТ заедно со Игор Џамбазов и Гуру Харе ќе снимаат нов акустичен албум. Сите Вие може да бидете дел од прекрасната атмосфера која ќе се одвива во живо на 26ти декември 2018, во Skopje Marriott Hotel, во 21:00 часот. НОКАУТ на социјалните мрежи објавија покана која гласи: “Со огромно задоволство ве покануваме да бидете…

ВИКТОРИА ЛОБА СО ПРВ СТУДИСКИ АЛБУМ – “НОВ СВЕТ”!

Популарната поп пејачка Викторија Лоба ги покани своите фанови на промоцијата на нејзиниот прв студиски албум која ќе се одржи во ресторан FOUR во понеделник во 19 часот. Викторија Лоба е родена во Таганрог, Ростов, Русија на 17 октомври 1988 година. На свои 8 години, со семејството се преселува во Скопје. Таа се појави на…

ФЕНИКС НА РИТА ОРА СО РЕКОРДНА СЛУШАНОСТ!

Новиот албум на Рита Ора под наслов Феникс беше промовиран денеска со нови 12 песни. На само неколку часа од пуштањето на песните во етер, тие беа меѓу највртените и најслушаните во светот. Веќе има повеќе од една милијарда стримови! Ова е нејзин втор албум после првиот кој го издаде во 2012та година. Моментално се…