Tag: одбојка

СОЛЗИ РАДОСНИЦИ! МАКЕДОНСКИТЕ ОДБОЈКАРИ ЗА ПРВ ПАТ НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО! (ФОТО+ВИДЕО)

Синоќа во Кале се случи историја! Македонските одбојкари ја совладаа Унгарија со 3-0 за прво Европско првенство од нашата самостојност! Со оваа победа тие го задржаа второто место во групата и како петта најдобро второ пласирана селекција од сите во квалификациите го добија своето заслужено место меѓу најдобрите во Европа! Во прилог сите квалификувани тимови…