Tag: песна

ДНК СО НОВА ПЕСНА – “КОГА БИ ЗНАЕЛА СЕ” (ВИДЕО)

ДНК во свој стил со посебна новогодишна и божиќна честитка за сите свои фанови, пријатели и вљубеници во модерниот звук. Тие објавија нова песна со наслов „Кога би знаела се“. Композицијата веќе очекувано е на проверениот тандем – Панчо и Лазар Цветковски, односно музиката е заедничка, текстот е на Панчо, додека аранжманот е дело на…

УБАВИ ВЕСТИ СО “ДУПЕР”! (ИНТЕРВЈУ)

Овие дечки се тотално НАШ ТИП, тие ИМААТ ТЕЛА ЗА НА ТЕЛЕВИЗИЈА и одлично се снаоѓаат со тоа. “Не сум твојт тип” и “Тело за на TV” песните кои се најдоа на македонската топ листа и имаат одлична слушаност. “ДУПЕР” се нашите нови супер дечки. УВ: Вие сте едно ново прекрасно освежување за македонската сцена.…

2BE ДЕБИТИРА СО “100 ПЕСНИ” НА МАКЕДОНСКАТА СЦЕНА! (ВИДЕО)

Скопскиот поп-рок бенд 2Be дебитира на македонската музичка сцена со “100 песни”. Комплетен автор на нивниот прв сингл е Ѓорги Крстевски и неговата продукција “KM Entertairment”. Спотот за песната е снимен со техниката “ОNE TAKE” и е меѓу првите такви видео записи во Македонија. “Веќе подолго време работиме на наша авторска музика, но не беше…